Szukasz genialnego urządzenia treningowego? Postaw na maszynę Smitha

Maszyna Smitha jest narzędziem ulubiony bardzo wielu siłaczy, którzy to chcą podnosić w sposób bezpieczny ciężary coraz większe bez kompletnie żadnej asekuracji partnera. W jaki sposób należy budować mięśnie przy wykorzystaniu właśnie suwnicy Smitha? O ile nam znane atlasy do ćwiczeń nam umożliwiają ruch mięśni w kilku płaszczyznach, to maszyna Smitha koncentruje raczej naszą aktywność na unoszeniu wertykalnym ciężaru możliwie największego

Konstrukcja maszyny Smitha

Maszyna Smitha jest bardzo popularna (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-silowy_Urzadzenia-do-cwiczen_Suwnice-1665.html). Możemy ją znaleźć na siłowniach, jak i także w klubach fitness. Rzadziej spotykamy ją w domach, ponieważ jednak zajmuje bardzo dużo miejsca. Jednak jeśli dysponujemy jakimś większym obszarem, to nie zastanawiajmy się zbyt długo. Dzięki jej możliwościom oraz także innowacyjności możemy wykonać ćwiczenia w zasadzie na całe nasze ciało.

Maszyna Smitha jest także nazywana suwnicą. Urządzenie jest raczej prostej konstrukcji. Dzięki prowadnicom odpowiednio umieszczonym, mamy zapewnione w pełni bezpieczne ćwiczenia ze sztangą. Nie musimy się starać o obecność osób trzecich. Urządzenie to uniemożliwia nam utratę równowagi czy też niechcianej kontuzji. Wszystko za sprawą swojej stabilności. Wyróżnia się bardzo precyzyjnym i idealnie prostopadłym ruchem do podłoża gryfu z obciążeniem. Dzięki naprawdę wyjątkowej konstrukcji, nie ma kompletnie możliwości “zarzucania” ciężarem, czy też opuszczania nieprecyzyjnego sztangi, jak w przypadku ćwiczeń na zwykłych suwnicach czy też na ławeczkach. Maszyna nam zapewnia bezpieczeństwo wyciskania na ławce czy też wykonywania przysiadów – ponieważ w przypadku, gdy osoba wykonująca ćwiczenie, nie będzie w stanie wykonać następnego powtórzenia, to może odłożyć sztangę na jeden z bardzo wielu uchwytów.

Dla kogo oraz jaki trening najlepiej wykonać?

Z tegoż urządzenia korzystać może w zasadzie każdy z pasjonatów ćwiczeń. Może to być zarówno kulturysta zaprawiony w bojach, jak i także amator początkujący siłowych ćwiczeń. Dzięki swojej konstrukcji chroni przed wszelkimi niechcianymi kontuzjami, które by się mogły pojawić w przypadku dźwigania niewłaściwego ciężaru.

Wiele osób na pewno się zastanawia jaki trening z maszyną Smitha wykonać? Trening przy pomocy suwnicy Smitha nadaje się do ćwiczeń w zasadzie prawie każdej z grup mięśniowych. Mamy tutaj na myśli plecy, barki, klatkę, pośladki, nogi, bicepsy oraz także tricepsy. Zależnie od efektu zamierzonego możemy trenować bez obciążenia, jak i także z dowolnie wybranym obciążeniem. To właśnie ta spora wszechstronność urządzenia wyróżnia je na tle wszelkich innych sprzętów.

Gdy chcemy sobie kupić suwnicę Smitha do własnego użytku, to możemy znaleźć modele zarówno w wyższych cenach, jak i także nieco tańsze. Gdy mamy mocno ograniczony wybór, to sprawdźmy ofertę używanych sprzętów. Na pewno będziemy pod wrażeniem tak szerokiego wyboru.