W jaki sposób działa maszyna Smitha?

Maszyna Smitha jest wręcz obowiązkowym elementem każdej z siłowni. Raczej nie ma profesjonalnych siłowni, na których byśmy tej suwnicy nie mieli. Oczywiście jeśli dysponujemy odpowiednim miejscem, to możemy rozważyć zakup własnej maszyny Smitha. Na pewno będziemy zadowoleni z tej maszyny oraz z efektów, które możemy osiągnąć i to w naprawdę krótkim czasie. Możliwości ćwiczeń jest wiele. Najlepiej o pomoc poprosić profesjonalnego trenera personalnego, który dobierze dla nas ćwiczenia idealne

Ćwiczenia całej sylwetki na jednej maszynie

Maszyna Smitha od Marbo Sport jest narzędziem ulubiony bardzo wielu siłaczy, którzy to chcą podnosić w sposób bezpieczny ciężary coraz większe bez kompletnie żadnej asekuracji partnera. W jaki sposób należy budować mięśnie przy wykorzystaniu właśnie suwnicy Smitha? O ile nam znane atlasy do ćwiczeń nam umożliwiają ruch mięśni w kilku płaszczyznach, to maszyna Smitha koncentruje raczej naszą aktywność na unoszeniu wertykalnym ciężaru możliwie największego. To urządzenie nam nieco przypomina stojak na sztangę, która pozostaje jednak zespolona na stałe z korpusem oraz także z prowadnicami, które zapewniają dosyć płynny ruch w górę oraz w dół.

Obciążenie sobie samodzielnie regulujemy. Jest to zatem narzędzie wielofunkcyjne w pełni. Jest ono dopasowane do anatomii nie tylko przedstawicielek płci pięknej, jak i także mężczyzn. Zapewnia wiele korzyści w treningu siłowym.

Jakie są zalety maszyny Smitha?

Zarówno samo w sobie wypychanie nóg na suwnicy, jak i również dźwiganie na niej ciężaru, jedynie ogranicza możliwość popełnienia niebezpiecznych błędów. Nie ma kompletnie żadnego ryzyka, że odważnik opuścimy, ponieważ on pozostaje zawsze w jednej płaszczyźnie z naszą linią unoszenia. To ułatwia właśnie doskonalenie techniki danego ćwiczenia, aby je wykonywać bezpiecznie przy pomocy zwykłej sztangi.

W związku z tym czego się dowiedzieliśmy na powyższym suwnica Smitha jest idealnym wyborem, jeśli nie mamy przy nas naszego treningowego partnera. Urządzenie to posiada kilka, a nawet w niektórych przypadkach kilkanaście zaczepów wbudowanych, które w nagłych sytuacjach blokują ciężar na wybranej wysokości.

Maszyna Smitha jest wręcz obowiązkowym elementem każdej z siłowni. Raczej nie ma profesjonalnych siłowni, na których byśmy tej suwnicy nie mieli. Oczywiście jeśli dysponujemy odpowiednim miejscem, to możemy rozważyć zakup własnej maszyny Smitha. Na pewno będziemy zadowoleni z tej maszyny oraz z efektów, które możemy osiągnąć i to w naprawdę krótkim czasie. Możliwości ćwiczeń jest wiele. Najlepiej o pomoc poprosić profesjonalnego trenera personalnego, który dobierze dla nas ćwiczenia idealne. Jeśli mamy obawy przed treningiem z trenerem personalnym, to warto posłużyć się filmikami, które są dostępne w sieci. Jest mnóstwo filmów i ćwiczeń instruktażowych typowo dla osób początkujących. Filmiki te oczywiście są darmowe, a więc nie musimy się obawiać żadnych opłat i niczego w tym względzie.